Iwona Tarnowska – Ciosek

_WAR3287

Iwona Tarnowska-Ciosek to przedstawicielka nowej fali groomingu. Bazując na doświadczeniach z pracy w dziennikarstwie, marketingu i e-commerce stworzyła salon groomerski Dolna 30 – miejsce o europejskim standardzie, w którym satysfakcja klienta jest priorytetem. W ciągu czterech lat pracy w zawodzie zdobyła ponad 30 nagród na międzynarodowych konkursach groomerskich. Jej sukcesy konkursowe i biznesowe oraz zaangażowanie w promocję groomingu na najwyższym poziomie już zostały zauważone. Na walnym zgromadzeniu Polskiego Stowarzyszenia Groomerów została wybrana do Komisji Rewizyjnej PSG (zastępca przewodniczącego).

Żeby odnosić sukcesy, trzeba się nieustannie rozwijać. Iwona regularnie jeździ po całej Europie, by uczyć się od najlepszych na świecie. Brała udział w seminariach i warsztatach prowadzonych przez takie gwiazdy jak Umberto Lehmann, Rony de Munter, Corinna Verschuren, Pia Blatter, Olga Dmitriewa, Irina Pinkuszewicz, Judith Camarasa, Lassie Gomez, Roman Fomin, Paola Acco. Szkoliła się także u najbardziej utytułowanych polskich groomerów – Wiesławy Latoś, Zygmunta Stelmacha oraz u prezes PSG Mileny Zygadło. Z rąk prezydenta Europejskiego Stowarzyszenia Groomerów (EGA) Umberto Lehmana otrzymała prestiżowy certyfikat Master Groomer w kategorii spaniele/setery jako jedna z dwóch osób w Polsce.

To jeszcze nie wszystko. Na Master Grooming Show w Warszawie, czyli mistrzostwach Polski, Iwona Tarnowska – Ciosek odebrała tytuł najlepszego Groomera Roku 2018, czyli najbardziej prestiżowy tytuł wręczany przez Polskie Stowarzyszenie Groomerów. Niedługo później otworzyła drugi salon – Wow! Grooming przy Placu Teatralnym w Warszawie, który od 2022 roku działa w nowej lokalizacji – na Ochocie, przy ulicy Włodarzewskiej 30.

Osiadanie na laurach nie leży w jej naturze. Zdobycie tytułu najlepszego polskiego groomera tylko zmotywowało ją do dalszej ciężkiej pracy. W styczniu wygrała zmagania w klasie otwartej w kategorii spaniele/setery na dużym międzynarodowym konkursie w Coventry. Na przełomie marca i kwietnia w holenderskim Wijchen zadebiutowała w klasie championów, w której startować mogą jedynie groomerzy ze zwycięstwami w klasie open na koncie. Debiut wypadł najlepiej, jak to możliwe, bo w bardzo mocnej stawce Iwona także tam okazała się najlepsza!

wijchen 1

Po kilku kolejnych udanych występach, kropkę nad i postawiła w Bydgoszczy na jubileuszowej, 10. edycji Master Grooming Show. Wywalczyła kolejne miejsce na podium, a na koniec imprezy odebrała drugi puchar dla Groomera Roku z rzędu. Jest pierwszą osobą w historii polskiego groomingu, której udało się obronić ten prestiżowy tytuł.

Poza pracą najbardziej lubi średnio wysmażoną wołowinę w towarzystwie dobrego, wytrawnego wina. Na cześć tego zestawu jeden z jej psów nosi imię Malbec.